Haber

Refah Partisi’nde Cumhur İttifakı’nda yine deprem mi var? Elif Erbakan sessizliğini bozdu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, AK Parti ile yapılan müzakereler sonucunda Cumhur İttifakı’nda yer almayacaklarını açıklayarak cumhurbaşkanı adaylığını açıkladı. Birkaç gün sonra ani bir kararla Cumhur İttifakı’na katılan Refah’ta parti içinde görüş ayrılıklarının olduğu, özellikle gençlerin bu karara tepki gösterdiği belirtildi.

“VERİLECEK KARARIN ARKASINDAYIZ”

Fatih Erbakan’ın kararına karşı çıkanlardan birinin de Elif Erbakan olduğu iddia edildi. Kapı Gazetesi’nden Nebahat Koç’un konuya ilişkin sorusunu yanıtlayan Erbakan, “Her zaman olduğu gibi bu konuda da çeşitli söylentiler çıkacaktır. Biz tüm teşkilatlarımız olarak kararın arkasındayız. Ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. milletimiz ve partimiz.”

“BUNA KARŞI OLDU”

YRP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal, “Elif Erbakan hanım hocamın kıymetli kızıdır. MKYK üyesidir. Cumhur İttifakı’na karşı olduğunu başta çok net cümlelerle ifade etmiştir. Erbakan Hoca’nın damadı ve Elif’in eşi ‘gelelim’ dediler, başkana ‘Bizim düşüncemiz bu ama ne karar verirsen ona uyacağız’ dediler” dedi.

avanosajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu